Safari_3D Safari_3D

Proekologiczne Safari 3D

Konferencja Zwierząt (z niemieckiego Die Konferenz der Tiere) w naszych kinach gościć będzie pod ładnie brzmiącym tytułem Safari 3D. Ekologicznie katastroficzny scenariusz, w tle wesoła historia przeróżnych zwierząt, które na swojej „konferencji” podejmują bardzo poważną decyzję. Wyruszają one wraz z przyjaciółmi w głąb lądu afrykańskiego w poszukiwaniu wody do życia.

Konferenz der Tiere - żyrafa Angie, surykatka Billy z rodziną, lew Socrates

Opis Safari 3D

Gdzieś w delcie wyschniętej afrykańskiej rzeki Okavongo spragnione zwierzaki czekają na przypływ. Billy – sprytna surykatka i Socrates – przyjazny lew, a prywatnie najlepszy przyjaciel Billy’ego zmęczeni czekaniem wyruszają w głąb lądu na poszukiwanie wody. Podczas pełnej niebezpiecznych przygód wyprawy przez przepiękne zakątki Afryki Billy i Socrates spotykają dziesiątki zwierzaków z całego świata.

Wygnane ze swych rodzinnych stron przez niszczycielskie działania człowieka, przybywają na Czarny Ląd w poszukiwaniu nowego domu. Zwierzęta wspólnie ruszają w drogę, by dokonać dramatycznego odkrycia: na rzece Okavongo ludzie zbudowali wielką tamę, by zapewnić lepsze warunki dla budowy luksusowego kurortu. Billy, Socrates i ich nowi przyjaciele postanawiają pokrzyżować plany ludzi i przywrócić rzece wodę.

Informacje

Gatunek:
animacja/familijny, Niemcy, 2010, 93 min

Obsada (polski dubbing): Tomasz Borkowski – Billy, Sławomir Pacek – Charles, Miłogost Reczek – Sokrates, Paweł Ciołkosz – Toby, Izabela Dąbrowska – Gisele

Twórcy:
reżyseria: Reinhard Klooss, Holger Tappe,
scenariusz: Oliver Huzly, Reinhard Klooss, Klaus Richter, Sven Severin,
muzyka: David Newman

Safari-plakat

Realizacja filmu

Inspiracją do tej historii była klasyka literatury niemieckiej dla dzieci autorstwa Ericha Kastnera pod tytułem Die Konferenz der Tiere.

Po koszmarze II wojny światowej pojawiła się utopijna myśl, wręcz marzenie o pokoju na świecie. Przesłanie książki jest wciąż aktualne. Organizujemy wiele spotkań, debat i konferencji, które tak naprawdę nie dają żadnych efektów a na świecie wciąż panuje nieład i przemoc. Autor podobnie jak Orwell posługując się postaciami zwierząt, przedstawia problem, uświadamiając nam, że nie należy stać z założonymi rękami.

Producentom i reżyserom zajęło ponad trzy lata by w ciekawy sposób wykorzystać ten polityczno-ekologiczny manifest. A udało im się to poprzez połączenie historii związanej ze zniszczeniem środowiska naturalnego z walką o czystą wodę do picia.

Projekty zwierzaczków, zarówno tych małych jak i dużych początkowo były rozrysowane na kartkach papieru. Dopiero w drugim etapie produkcji te dwuwymiarowe projekty wszystkich postaci były poddawane obróbce cyfrowej na komputerze.

Animacja od początku tworzona była w stereoskopowym formacie 3D, by tym samym osiągnąć jak najskuteczniejszy efekt trójwymiaru miejsc takich jak kaniony czy wąwozy. Do produkcji użyto 130 tysięcy indywidualnych obrazów wykonanych w dwóch egzemplarzach, po jednym dla lewego i dla prawego oka. Dla cyfrowych odbiorników, postaci i tekstur ilość przetrzymywanych danych zawierała się w 100. 000 gigabajtów. Do takiej ilości materiałów potrzeba ogromnych nakładów obliczeniowych. Około tysiąca 2,8Ghz procesorów pracowało przez ponad rok.

Zwiastun Safari 3D

Galeria Safari 3D

Zabawne kino 3D dla całej rodziny, błyskotliwe dialogi i robiąca wrażenie piękna animacja.

  • Miłogost Reczek jako Lew Sokrates & Tomasz Borkowski jako Billy
  • Surykatka Billy & ferajna zwierząt z Safari
  • Izabela Dąbrowska jako żyrafa Gisele & Anna Sroka jako słonica Angie
  • Sławomir Pacek jako Kogut Charles & Tomasz Borkowski jako Billy
  • Sławomir Pacek jako Kogut Charles & Jacek Król jako Diabeł tasmański 'Śmiechu'
  • Tomasz Borkowski jako surykatka Billy
  1. Bardzo mi się podobała bajka Safari 3D byłem na tym w kinie i rewelacyjne były momenty. Najbardziej mi się podobało z tej bajki surykatka Bili, niektórzy ją nazywali fretka tez był fajny lew Sokrates i kogut (Charles). Zachęcam wszystkich do oglądania tej bajki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *