Narnia_Podroz_Wedrowca_Do_Switu_3D Narnia_Podroz_Wedrowca_Do_Switu_3D

Narnia 3D – Nowe przygody

Podróż Wędrowca do Świtu to trzecia część filmu na podstawie serii powieści z cyklu Opowieści z Narnii. W odróżnieniu do pierwszych dwóch części Lew, czarownica i stara szafa oraz Książę Kaspian, które zostały wydane przez studio Walt Disney, ostatnia część cyklu wydana jest w wersji 3D przez 20th Century Fox. Nad konwersją filmu w post-produkcji czuwała firma reklamowa i telewizyjna Prime Focus Group.

Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu

Opis Filmu

W trzeciej części filmu Edmund i Łucja Pevensie wraz z ich nieznośnym kuzynem Eustachym Scrubb zostają połknięci przez obraz i przeniesieni bezpośrednio na fantastyczny statek Wędrowca do Świtu. Połączą swe siły z przyjaciółmi – Królem Kaspianem i myszką wojownikiem o imieniu Ryczypisk.

Podróż poprzez nieznane krainy, pełnych uroków i niezwykłych tajemnic będzie sprawdzianem dla ich serc i charakterów. Spotkają tam magiczne trio Dufflepudów – Łachonogów (śmieszne stworki o jednej nodze), złowrogich handlarzy niewolników, olbrzymie smoki i wiele fantastycznych, ciekawych postaci.
W ich rękach spoczywa los świata Narnii.

Podróż Wędrowca do Świtu zrealizowana została w technologii Digital 3D ® oraz Real 3D ®.

Informacje

Gatunek:
fantasy/przygodowy, USA, Wielka Brytania, 2010, 113 min

Obsada:
Ben Barnes, Skandar Keynes, Georgie Henley

Twórcy:
reżyseria: Michael Apted,
scenariusz: Christopher Markus, Stephen McFeely
zdjęcia: Dante Spinotti,
muzyka: David Arnold

Podróż Wędrowca do Świtu - plakat

Realizacja filmu

Michael Apted przejął pałeczkę po reżyserze dwóch wcześniejszych części Opowieści z Narnii – Anderw Adamsonie. Budżet filmu oficjalnie zamknął się w kwocie 140 milionów dolarów, choć niektóre koszta szacowane były na 155 milionów dolarów.

Kiedy Apted podpisał kontrakt na Podróż Wędrowca do Świtu w czerwcu 2007 roku, kręcenie filmu miało rozpocząć się w styczniu 2008 r. i potrwać do 1 maja 2009 r. Zdjęcia zaczęły się na Malcie. Następnie przeniesione zostały do Pragi i Islandii. Jakiś czas później studio Disney ogłosiło, że ma problemy z ułożeniem harmonogramu głównych bohaterów filmu i data wydania filmu została przeniesiona na 7 maja 2010. Ekipa filmowa przeniosła się do miasta Playas de Rosario w Meksyku, gdzie dwie trzecie filmu kręcone były w dużym zbiorniku wodnym, w którym nagrywano filmy takie jak Titanic, Pan i władca: Na krańcu świata.

W filmie Podróż Wędrowca do Świtu wykorzystano 1400 ujęć z efektami specjalnymi. To więcej niż w części pierwszej (w której wykorzystano 800 takich ujęć) i mniej niż w drugiej (1500 ujęć z efektami specjalnymi).

Moving Picture Company i Framestore CFC zostali wynajęci do tworzenia efektów specjalnych nad filmem Podróż Wędrowca do Świtu. Obie firmy pracowały nad stworzeniem niesamowitych, heroicznych postaci. Między innymi zmieniono wygląd głównych baśniowych bohaterów – na przykład Ryczypiskowi i Aslanowi zmieniono między innymi paletę kolorów, przez co są bardziej realistyczni, bardziej pełni życia. Na potrzeby filmu stworzono również 16 różnych Dufflepudów.

W dniu 14 grudnia 2010 r. Hollywood Foreign Press Association nominowanł Podróż Wędrowca do Świtu do Złotego Globu za najlepszą piosenkę (There’s a Place for Us) jak również otrzymał trzy nominacje w Phoenix Film Critics Society Awards w kategorii Najlepszy Aktor Młodzieżowy ( Will Poulter grający Eustachego Scrubba.) Poulter otrzymał też nominację od Young British Performer do Nagrody Filmowej London Critics Circle 2010r.

Zwiastun Narnia 3D

Galeria Narnia 3D

  • Narnia - Ryczypisk
  • Świt
  • Georgie Henley jako Łucja Pevensie i trio Łachonogów
  • Łucja Pevensie, Król Kaspian, Lilliandil, Edmund Pevensie
  • Edmund, Kaspian, Łucja
  • Edmund, Łucja, Eustachy żegnają się z Aslanem i Królem Kaspianem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *