Full3D – Wiki

Disney Digital 3-D jest to marka używana przez The Walt Dysney Company. Filmy reklamowane jako Digital 3-D pochodzą z wielu źródeł takich jak, filmy, aparaty cyfrowe a także oprogramowanie do tworzenia animacji i mogą być prezentowane przy użyciu wszelkich cyfrowych technologii 3D, w tym RealD, Dolby 3D, Xpand 3S i Masterlmage 3D.

RealD Cinema jest to cyfrowa stereoskopowa technologia, która jest wytwarzana i sprzedawana przez RealD Inc. RealD używa kołowo spolaryzowanego światła do produkcji stereoskopowego obrazu projekcji. Technologia Polaryzacyjna kołowa ma przewagę nad polaryzacją liniową. W kinie widzowie są w stanie przechylić głowę i spojrzeć naturalnie, bez zakłócania i utraty widzenia w 3D.

Dolby 3D Filmy mogą być dostarczane do kin z użyciem twardych dysków, pojemnych nośników optycznych lub transmitowane przez satelitę i wyświetlane za pomocą cyfrowego projektora połączonego z serwerem. W tradycyjnym kinie analogowym film jest dystrybuowany na taśmie filmowej i wyświetlany za pomocą zwykłego projektora. W jego skład wchodzi specjalna tarcza montowana w projektorze, która steruje przestrzenią barw oraz specjalne okulary pasywne posiadające odpowiednie filtry; nie ma konieczności wymiany ekranu na specjalny (srebrny); wadą jest konieczność używania serwerów firmy Dolby.

IMAX to jeden z alternatywnych systemów kinowych używany w przemyśle filmowym. Taśma filmowa IMAX ma znacznie większą rozdzielczość niż tradycyjna – powierzchnia użytkowa ma szerokość 58,5 mm i wysokość 70 mm. Kadr jest ustawiony poziomo, a nie pionowo jak na taśmie filmowej 35 mm. Stąd obraz ma proporcje 1,44:1. Dzięki wielkości klatki obraz może być wyświetlany na ogromnym ekranie. Typowy ekran w kinie Imax ma wymiary 24×18 metrów. Jednak największe ekrany na świecie mają ponad 30 metrów wysokości oraz 43 metry długości.

Xbox – konsola gier wideo wyprodukowana przez Microsoft Corporation. Jej sprzedaż rozpoczęto w listopadzie 2001 roku. Xbox był pierwszą konsolą wyprodukowaną przez firmę Microsoft.

PlayStation (PS) – 32-bitowa konsola do gier wideo, wyprodukowana w Japonii przez firmę Sony Computer Entertainment, zaprojektowana przez Kena Kutaragiego. PlayStation miała zostać stworzona we współpracy z Nintendo – Sony miało dostarczyć czytnik CD-ROM oraz ogólnie pomóc przy architekturze systemu. Jednak z powodu różnicy zdań, w 1993 roku Sony samo zaczęło prace nad swoją konsolą, dodając literę X do jej nazwy – przy premierze systemu litera została usunięta, jednak skrót pozostał – PSX.

20th Century Fox – jedna z głównych amerykańskich wytwórni filmowych, położona w Century City w obszarze Los Angeles na zachód od Beverly Hills, własność News Corporation.

Prime Focus Group jest jedną z największych filmowych, reklamowych i telewizyjnych post-produkcji oraz efekty wizualne firm na świecie.

Michael Apted (ur. 10 lutego 1941 w Aylesbury, Buckinghamshire) – angielski reżyser, producent, scenarzysta i aktor. Od 2003 r. prezydent Stowarzyszenia Reżyserów Amerykańskich (Directors Guild of America).

Moving Picture Company (MPC) jest zakład produkcyjny tworzący cyfrowe efekty wizualne animacji komputerowej dla filmów fabularnych, reklam, teledysków i filmów telewizyjnych.

Hollywood Foreign Press Association (HFPA) jest organizacja składa się z pracy dziennikarzy , którzy zajmują Stany Zjednoczone przemysłu filmowego z różnych placówek, w tym gazety i czasopisma w Europie, Azji, Australii i Ameryce Łacińskiej. Dzisiaj, 90 członków HFPA reprezentują co najmniej 55 krajach, mają łącznie czytelników ponad 250 milionów. Organizacja jest najbardziej znana z corocznych Golden Globe Awards uroczystości w Los Angeles co roku w styczniu.

DC Comics – jedno z największych amerykańskich wydawnictw komiksowych z siedzibą w Nowym Jorku. Oficjalnie powstało ono w 1937 roku. Obecnie jest częścią koncernu medialnego Time Warner.

DreamWorks – amerykańska wytwórnia filmowa, która zajmuje się produkcją i dystrybucją filmów i programów telewizyjnych.

Erich Kästner (ur. 23 lutego 1899 w Dreźnie, zm. 29 lipca 1974 w Monachium) – niemiecki pisarz, satyryk, krytyk teatralny, autor książek dla dzieci.

Joseph Kosinski (ur. 3 maja 1974), amerykański reżyser reklam telewizyjnych i filmów fabularnych znany z grafiki komputerowej i generowanych komputerowo obrazów pracy. Debiut reżyserski ze współpracą Disney Digital 3-D film science-fiction Tron: Legacy , sequel filmu z 1982 r. Tron . Jego wcześniejsze prace były kojarzone przede wszystkim z CGI związane reklamami telewizyjnymi.

nShow 3D – Telewizja „n” wprowadziła usługę – nShow 3D, która regularnie będzie oferowała materiały w 3DTV

CGI – Trójwymiarowa grafika komputerowa służy do tworzenia obrazów generowanych komputerowo w filmach, itp. Ostatnie dostępności oprogramowania CGI i zwiększeniem prędkości komputera pozwoliły artystów indywidualnych i małych przedsiębiorstw do tworzenia profesjonalnej jakości filmów, gier i programów telewizyjnych , reklam.

* hy Drau „lx, ewentualnie nazwa HYDRAULX i Hydraulx – jest firma od efektów wizualnych (VFX) odpowiedzialna za ponad 700 wizualnych efektów specjalnych do filmów fabularnych, seriali, reklam telewizyjnych i teledysków z siedzibą w Santa Monica w Kalifornii . Została założona w 2002 roku przez braci Strause , Gregora i Colina. Spółka wyprodukowała swój własny film o nazwie Skyline w 2010 roku.

Weta Digital
jest prywatną firmą zajmującą się cyfrowymi efektami wizualnymi, z siedzibą w Wellington w Nowej Zelandii. Została założona przez Petera Jacksona, Richarda Taylora i Jamie Selkirka w 1993 roku.

Consumer Electronics Show (CES) odbywa się co roku w styczniu w Las Vegas w Nevadzie i sponsorowane jest przez Consumer Electronics Association. Na pokazie prezentowane są nowe produkty oraz nowości technologiczne.

3DFusion jest pierwszą i jedyną firmą na świecie, która na rynku opatentowała technologię autostereoscopic (bez okularów) wyświetlającą obraz w 3D.


Zostaw odpowiedź
Nie zostanie opublikowane