20 Gru

Wielka 6-tka dla animacji Big Hero 6

By topikos

W ostatnich tygodniach do kin trafiła najnowsza animacja Disneya 3D notabene jest to 54 film z serii Walta Disneya a zarazem pierwszy film animowany we współpracy Studia Marvela i Disney. Wielka Szóstka – jest jednym z najmniej znanym w naszym kraju z tytułów wydawnictwa Marvel. Widzieliśmy już takie produkcje jak „Iron Man”, „Kapitan Ameryka”, „Hulk”, „Avengers „czy też „Strażnicy Galaktyki”, nadeszła kolej na „Wielką Szóstkę” (Big Hero 6), którą wyreżyserowali Don Hall i Chris Wiliams, twórcy „Ralpha Demolki”

Baner Hiro Hamada w objęciach robota Baymaxa - big hero 6

O czym jest tytułowa „Wielka Szóstka 3D”?

Opowiada ona historię 14-letniego genialnego naukowca/robotyka Hiro Hamada mieszkańca futurystycznego miasta San Fransokyo. Kiedy jego starszy brat Tadashi umiera, starając się ocalić swojego mentora. Hiro odziedzicza po nim niedokończony eksperyment w postaci robota Baymaxa. Z pozoru nieudolnie wykonana maszyna zaczyna zaprzyjaźniać się z chłopcem, a Hiro odkrywa w robocie wielki potencjał. Ale to nie cały skład owej Wielkiej Szóstki. Hiro w obliczu tragedii jaka go spotkała, tworzy zespół superbohaterów do zwalczania złoczyńców. W skład którego wchodzą: Honey Lemon, która na swój sposób jest szalona chemiczka przeprowadzająca, z punktu widzenia chemii rzeczywistej, reakcje chemiczne rozsiewając przy tym cały swój optymizm oraz nadpobudliwość. A także Wasabi i Fred. Ten pierwszy to uporządkowany, nieco strachliwy, dobrze zbudowany i trzymający się zasad ekspert od tnących przedmioty laserów. Fred za dnia robi jako maskotka Instytutu Technologicznego w San Fransokyo, zaś nocą i tu ciekawostka, także robi za maskotkę Instytutu Technologicznego. Wkrótce ich przyjaźń zostanie wystawiona na próbę, kiedy miasto zaatakuje tajemniczy złoczyńca w japońskiej masce kabuki. Czas, aby Baymax, Hiro wraz z przyjaciółmi wyruszyli ratować miasto, odkrywając przy tym drzemiące w nich pokłady talentu i odwagi,

Ciekawostki o produkcji:

Około dziewięćdziesięciu animatorów pracowało nad animacja, około 2 lata. Styl animacji łączy w sobie kultury wschodniego świata (Japońską) i zachodniego (Kalifornijką). Nazwa miasta San Fransokyo to futurystyczny miszmasz Tokyo i San Francisco. Animacja z bajki Wielka Szósta BiG Hero 6 Twórcom chodziło o to, by pokazać swoja wizję gdzie, San Fransokyo opiera się na równoległym wszechświecie w którym, San Francisco zostało przebudowane przez japońskich imigrantów. Stworzono symulacje przypominająca całe miasto składające się z ponad 83.000 budynków i 100.000 pojazdów. Przy produkcji animacji użyto kilku fajnych programów. Jednym z nich jest program o nazwie Denizen który został użyty do stworzenia ponad 700 charakterystycznych znaków, które wypełniały miasto. Inny o nazwie Bonzai był odpowiedzialny za stworzenie 250.000 drzew. Wykorzystano też nowy program o nazwie Hyperion który oferuje nowe możliwości oświetlenia, np. kiedy światło wpada przez przeźroczyste obiekty.

Zwiastun animacji Big Hero 6 – Wielka Szóstka

W wersji polskiej widzowie usłyszą m.in. Zbigniewa Zamachowskiego, Krzysztofa Stelmaszyka i Eryka Lubosa.


Zostaw odpowiedź
Nie zostanie opublikowaneARCHIWUM

Marzec 2019
P W Ś C P S N
« Paź    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031