30 Maj

Transformers 3D – ekspedycja Apollo 11

By topikos | 1 comment

1

Nadchodzi kolejne starcie Autobotów i Decepticonów w najnowszym filmie Michaela Baya Transformers 3. Pierwszy film animowany wyświetlany w latach 1984-1986 stał się jedną z nielicznych jak na tamte czasy ulubioną bajką dzieci i młodzieży. Na przestrzeni lat transformery ewoluowały z tysięcy zabawek tworzonych przez firmy Hasbro i Takarę, po kolejne seriale telewizyjne. Wszystko to zainspirowało Michaela Baya do zrobienia trylogii Transformers. 1 lipca 2011 premierę będzie miała trzecia część pt. Transformers: The Dark of the Moon 3D.

Transformers. The Dark of the Moon

Opis filmu Transformers 3

Tym razem jednak tłem zmagań będzie kosmiczny wyścig USA i Rosji. Jest rok 1969, trwa misja kosmiczna Apollo 11 z Buzz Aldrinem i Neilem Armstrongiem na pokładzie. Lądując na Księżycu wydaje się, że wszystko przebiega w porządku do momentu, gdy kosmonauci tracą na kilka chwil kontakt z Ziemią. Astronauci udają się na tzw. ciemną stronę księżyca i odkrywają coś co przypomina olbrzymi statek kosmiczny (mamy tu sprytne połączenie zdjęć i filmów archiwalnych z pierwszego lądowania na księżycu z fabułą na potrzeby filmu.) Autoboty dowiadują się o ukrytym na księżycu statku Cybertronian. Rozpoczyna się wyścig z Decepticonami o znalezienie go i odkrycie jego sekretów, które mogą przesądzić o wyniku ostatecznej bitwy między robotami, a przebiegać ona będzie na Ziemi. Tym razem głównym wrogiem jest Shockwave, czyli robot, który wprowadził dyktaturę na Cybertronie po tym jak Autoboty i Decepticony udały się na Ziemię, Który zawrze przymierze z Sentinelem Prime – poprzednikiem Optimusa Primem (Leonard Nimoy- słynny Spock ze Star Treka). Autoboty: Bumblebee, Ratchet, Ironhide i Sideswipe na czele z Optimusem Primem, potrzebują pomocy w ostatecznej walce. Jedynym ratunkiem dla ludzi może być Sam Witwicky, który po raz kolejny musi pomóc swoim kosmicznym przyjaciołom. Nie uświadczymy tu jednak obecności Megan Fox – Mikaeli Banes, dziewczyny Sama. Reżyser postanowił przedstawić głównemu bohaterowi nieznaną do tej pory w kinematografii modelkę Victoria’s Secret, Rosie Huntington-Whiteley. Nie musimy się martwić o bliźniaków bo w tej części ich nie będzie, ale powróci przezabawny John Turturro, jako Agent Seymour Simmons.

Informacje

Gatunek:
akcja/fantastyczno-naukowy, USA, 2011

Premiera:
1 lipca 2011 (Polska) 29 czerwca 2011 (Świat)

Twórcy:
Reżyseria: Michael Bay
Scenariusz: Ehren Kruger
Muzyka: Steve Jablonsky, Linkin Park
Obsada: Rosie Huntington-Whiteley, Shia LaBeouf, John Malkovich, Josh Duhamel, James Avery.

Zdjęcia do filmu powstały na terenie Majestic Star Casino w Buffington Harbor, w mieście Gary (Indiana), w Chicago (Illinois), Los Angeles (Kalifornia) oraz na Florydzie, w USA.

Zwiastun Transformers 3D Online

Michael Bay & James Cameron na temat 3D

Z planu filmowego Piraci z Karaibów 419 maja w Studio Paramountu w Hollywood doszło do spotkania gigantów kina. Michael Bay i James Cameron wzięli udział w dyskusji o nazwie: 3D: A Transforming Visual Art. Konferencja ta miała na celu omówienie wykorzystania 3D w filmie Transformers: Dark of the Moon, oraz jak ta technologia ewoluowała na przestrzeni ostatnich kilku lat. Na wstępie przedstawiono J. Cameronowi, który jest znany z tego, że jest wielkim zwolennikiem i znawcą kina 3D, ok dwadzieścia minut filmu w sekwencji CGI, gdzie dla porównania 30% filmu zostało nakręcone normalnymi kamerami 2D, a potem materiał przerobiono na 3D, a 70% było kręcone od razu kamerami 3D. Cameron nie stwierdził żadnej różnicy. Bay tłumaczył to tak, iż kamery 3D są dosyć ciężkie i niezbyt dobrze radzą sobie w dynamicznych scenach akcji. A to z kolei zmusiło twórców do zastosowania innych rozwiązań.

Reżyserzy o realizacji 3D

Michael Bay wiele razy w wywiadach podkreślał, że nie podoba mu się konwersja na 3D w filmach. Uważa się za reżysera starej szkoły, jak sam podkreślał proces konwersji zawsze będzie słabszy od prawdziwego 3D. Obecnie wygląda to tak jak fałszywe 3D, lecz Studio Paramount miało bardzo duży wpływ na decyzje reżysera : Umieściłem realne elementy w scenach akcji i szczerze nie jestem przekonany do konwersji. Tak to teraz wygląda. Moja ekipa A pracowała przy moich filmach i mam nagle przekazać te filmy ekipie B i wysłać do Indii, mając nadzieję, że dobrze przerobią mój film na 3D? Chciałbym być przekonany, ale parę firm cały czas pracuje nad scenami, które dostały ode mnie. Ludzie mogą sobie mówić co chcą o moich filmach, ale technicznie są one precyzyjne i jeśli część 3D nie będzie doskonała, to jej nie chcę. I to będzie mój wybór.

Galeria Filmowa Transformers 3D

Trzecia część serii filmowej Transformers jako pierwsza i ostatnia spod ręki Michaela Baya tworzona jest w realnej technice trójwymiarowej z wykorzystaniem techniki realD 3D i IMAX 3D

Transformers Cine-Mask 3D

Okulary 3D
Firma Hasbro opracowała własne okulary, a właściwie "Transformers Cine-Mask 3D". Okulary przygotowano w wersji Optimus Prime lub Bumblebee, które za niecałe 10 dolarów maja być sprzedawane od 16 maja w niektórych krajach. Można będzie je kupić i wybrać się w nich na film Transformers: Dark of the Moon.


1 komentarz

  • 01 topikos 06/29 22:27
    topikos

    Świeżo po seansie przedpremierowym. Początek filmu, czyli ukazanie wojny na Cybertronie – genialnie widać efekt trójwymiaru. W filmie widzimy przestrzeń 3D, ale nie jest to tak jednoznaczne jak na początku filmu. Jeśli chodzi o aktorstwo to jak zwykle John Turturo jako Simons wypadł perfekcyjnie, luzak na maxa. Z kolei John Malkivich mimo że miał do gadania tylko mały epizodzik pokazał aktorstwo z górnej półki. Tam gdzie się pojawia za każdym razem zabiera ze sobą całą widownię, zresztą w każdym filmie pokazuje inne oblicze, za co mu chwała. To aktor pierwsza klasa. Oczywiście film lepszy od drugiej części, ale wiadomo jak to film o robotach z kosmosu pełno wybuchów, strzelanin i totalnej destrukcji Chicago. A wszystko to napędzane świetną muzyką Steve’a Jablonsky’ego. Gorąco polecam!!!


Zostaw odpowiedź
Nie zostanie opublikowaneARCHIWUM

Marzec 2019
P W Ś C P S N
« Paź    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031