02 Lut

Podróż po Arktyce w kinach 3D IMAX ®

By avelin | 1 comment

1

IMAX Corporation,  MacGillivray Freeman Films i Warner Bros przystąpili do wspólnego projektu – Arktyka 3D (To The Arctic 3D).  Producentem, a zarazem reżyserem jest Greg MacGillivray,  twórca między innymi „The Living Sea” i „Dolphins”.  W roli narratorki  usłyszymy Meryl Streep,  podwójną zdobywczynię Oskara za rolę w „Sophie’s Choice” i  „Kramer vs. Kramer”.  Produkcja ukaże się 12 października 2012 roku wyłącznie w kinach 3D IMAX ®.

Podróż po Arktyce w kinach 3D IMAX - TO THE ARCTIC 3D © 2012 PHOTO: FLORIAN SCHULZ

Twórcy filmu „To The Arctic 3D” przeniosą nas w osobliwą podróż – w zimną, niedostępną, a zarazem piękną i tętniącą życiem Arktykę.  Bohaterem opowieści są niedźwiedzica polarna, opiekująca się dwojgiem siedmiomiesięcznych młodych. W scenerii topniejących lodowców wybrzeża Morza Arktycznego, wejrzymy w bliskie relacje między członków niedźwiedziej rodziny. Niezwykła historia o przetrwaniu, heroicznej walce i wielkiej więzi między matką i jej potomstwem.

Proekologiczne przesłanie „Podróży do Arktyki 3D”

Obszar Arktyki,  z roku na rok staje się co raz mniejszy,  grozi to niedźwiedziom polarnym śmiercią głodową. Zwierzęta zmuszane są do wkraczania na nie swoje terytoria i dochodzi wtedy do licznych walk.  Małe niedźwiadki pozornie stają się łatwą zdobyczą dla dorosłych niedźwiedzi, jeśli tylko te zdołają pokonać rozwścieczoną i pełną determinacji matkę maluchów, która zawsze stanie w ich obronie.

Oprócz walk, wędrówek i zdobywania pożywienia, misiowa rodzinka potrafi się również świetnie bawić i okazywać sobie bezgraniczną miłość.  Efektowne, nierzadko awanturnicze, czasem zabawne,  często intymne kadry z ich życia,  wprowadzą widza w świat Arktyki.  Podpatrzymy z bliska zachowanie zwierząt w  zmieniającym się  środowisku,  na tle ogromnych lodowców, spektakularnych wodospadów i majestatycznych śnieżnych szczytów.

W każdej porze roku Arktyka tętni życiem. Renifery Caribou wiosną migrują do nadbrzeżnych równin w celu rodzenia potomstwa, latem ptaki z całego świata pływają po arktycznych jeziorach i terenach podmokłych, a niedźwiedzie polarne polują. Nawet podczas długiej zimy rafy koralowe rozwijają się pod lodem.

Zwiastun filmu „To The Arctic 3D”

Greg Mac Gillivray, prezes Mac Gillivray Freeman Films i dyrektor ,,To The Arctic 3D” :
Wszystkie spektakularne ujęcia w ,,To The Arctic 3D” zostały nakręcone w całości na taśmie 15/70 mm, w celu pełnego wykorzystania technologii IMAX 3D. Poruszająca fabuła filmu jak i jego edukacyjny przekaz, będą też bardziej trafiające do widza dzięki kunsztowi narracyjnemu Meryl Streep. Jest to już trzecia współpraca MacGillivray Freeman Films z Meryl i cieszymy się z jej ogromnego talentu, który udało się powiązać z tą emocjonującą historią niedźwiedziej rodziny.

Prezesi: Dan Fellman, (Warner Bros) i Greg Foster (IMAX):

D.F. „Razem z IMAX przenosimy publiczność w głąb zimnej Arktyki.  Możemy opowiedzieć ważną,  a zarazem smutną historię,  o zmieniających się często bezpowrotnie i nieodwracalnie  krajobrazach oraz o ginących gatunkach zwierząt.”
G.F. „Najbardziej trwały związek jest pomiędzy matką, a jej dzieckiem. Jest on mocno wyeksponowany w filmie „To The Arctic 3D”. Jestem przekonany, że mocno zaangażowany w tę opowieść Greg MacGillivray, przy współpracy z Warner Bros oraz IMAXem, przyniosą widzom inspirujące spojrzenie na to, jak wielką siłę mają więzy rodzinne”

 

Arktyczna podróż w fotografii

Autorem zdjęć do filmu jest Florian Schulz, znany niemiecki fotograf, specjalizujący się w fotografowaniu dzikiej przyrody. Stworzył na potrzeby filmu wspaniałe zdjęcia, ukazujące szeroką różnorodność życia w Arktyce – od szerokich, krajobrazowych panoram, aż do cudów podwodnego świata. Zapraszam na stronę www.visionsofthewild.com, a poniżej materiał wideo z projektu podróży na Arktykę przy współudziale ekipy filmowej z Norwegii.


1 komentarz

  • 01 Franc 03/18 16:32
    Franc

    Świetny film. Ogółem cały blog super.


Zostaw odpowiedź
Nie zostanie opublikowaneARCHIWUM

Marzec 2019
P W Ś C P S N
« Paź    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031