10 Sty

Premiery filmowe 2013 w 3D.

By topikos | 4 komentarze

4

Dla wszystkich wieszczących upadek filmów 3d – „złe informacje”. W 2013 jeszcze bardziej zaakcentuje się wpływ kina 3D. Nie wszystkie produkcje będą też mdławą papką, oddziałującą tylko na nasz wzrok, ale także oferującą ciekawą fabułę. Zobacz mniej lub bardziej wyczekiwane premiery 2013 roku. Zapraszamy na krótki subiektywny przegląd premier i zapowiedzi filmów 3D.

Premiery filmowe 3D 2013

1. Prawie jak Gladiator (Gladiatori di Roma)

Plakat Prawie jak GladiatorPremiera: 11 stycznia 2013 (Polska) 18 października 2012 (świat)

Po wybuchu wulkanu w Pompejach, mały Tino zostaje uratowany przez generała Chirona, założyciela najbardziej znanej szkoły dla gladiatorów. Chłopak dorasta wśród walecznych młodzieńców, którzy marzą o wielkiej karierze. Tino nie ma podobnych ambicji i w ogóle nie przejmuje się lekką nadwagą i brakiem kondycji. Wszystko zmienia się jednak za sprawą pewnej dziewczyny. Aby zdobyć jej serce, Tino musi stanąć do walki z największymi wymiataczami gladiatorskiego fachu i wygrać w słynnym Koloseum.

2. Życie Pi 3D (Life of Pi)

Życie Pi PlakatPremiera: 11 stycznia 2013 (Polska) 28 września 2012 (świat)

Ekranizacja bestsellerowej powieści Yanna Martela. Pi Patel, syn właściciela zoo, mieszka wraz z rodziną w Indiach. Wkrótce życie postawi przed nim wyzwanie, które będzie wymagało od niego niezwykłej determinacji. Rodzina Pi postanawia przenieść się do Kanady. W trakcie podróży statek ulega uszkodzeniu i tonie. Pi znajduje się w niewielkiej szalupie na środku Oceanu Spokojnego w towarzystwie bengalskiego o imieniu Richard Parker. Rozpoczyna się walka o przetrwanie.

czytaj

3. Ralf Demolka 3D (Wreck-It Ralph)

Plakat Ralf Demolka 3DPremiera: 18 stycznia 2013 (Polska) 1 listopada 2012 (świat)

Ralph ma dziewięć metrów wysokości i waży 643 kilogramy, wspina się po budynkach, wybija okna, terroryzuje ludzi. Przeciwnikiem tytułowego Ralpha jest Felix, który wszystko naprawia swoim magicznym młotkiem. Wszyscy ludzie kochają Felixa.Po pewnym czasie Ralph zdaje sobie sprawę, że mroczni bohaterowie nie są powszechnie lubiani. Postanawia więc odmienić swój los i zmienić swoje postępowanie. Ralph postanawia wykorzystać tę sytuację i wskakuje do jednej z gier, która właśnie pojawiła się w salonie.

czytaj

4. Zambezia 3D

Plakat Zambezia 3DPremiera: 25 stycznia 2013 (Polska) 5 czerwca 2012 (świat)

W sercu Afryki, gdzieś między Rio i Madakaskarem, leży imponująca ptasia metropolia – Zambezia. Młody sokół Kai, skuszony obietnicą sławy, opuszcza rodzinne gniazdo, by wbrew woli ojca odwiedzić stolicę pierzastych i przystąpić do elitarnej eskadry Dziobasów Przestworzy, stojących (a raczej frunących) na straży bezpieczeństwa Zambezii.

5. Ucieczka z Planety Ziemia (Escape from Planet Earth)

Plakat Escape from Planet Earth 3DPremiera: 14 lutego 2013 (świat)

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak wiele „obcych” przetrzymywanych jest w najbardziej tajemniczych amerykańskich obiektach wojskowych – Strefie 51? Rodzinny film animowany o grupie kosmitów z planety Baab, którzy za wszelką cenę próbują uciec z Obszaru 51, gdzie są przetrzymywani wbrew swojej woli. Bajka twórców „Horton słyszy Ktosia”

6. Potwory i spółka 3D (Monsters, Inc. 3D)

Plakat Potwory i spółka 3D15 lutego 2013 (Polska), 2 listopada 2001 (świat)

Opowieść o niezwykłych przygodach małej dziewczynki, która trafia do fabryki… potworów, które nie są tak straszne, na jakie wyglądają i bardziej się jej boją niż ona ich.Oscarowy hit wytwórni Disney/Pixar – Potwory i Spółka – powraca do kin w technologii Disney Digital 3D.

czytaj

7. Oz Wielki i Potężny (Oz: The Great and Powerfull)

Plakat Oz 3DPremiera: 8 marca 2013 (Polska) 7 marca 2013 (świat)

Opowieść o cyrkowym iluzjoniście, który trafia do krainy Oz.

8. Jack pogromca Olbrzymów 3D (Jack the Gigant Killer)

Plakat Jack pogromca Olbrzymów 3DPremiera: 22 marca 2013 (Polska) 22 marca 2013 (świat)

Akcja filmu rozgrywać się będzie w pewnym królestwie, w którym, po tym jak porwana zostaje piękna księżniczka, złamany zostaje pokój pomiędzy ludźmi a olbrzymami. Jack, prosty rolnik dostaje możliwość poprowadzenia ekspedycji do kraju olbrzymów i odbicia królewny z rąk porywaczy.

czytaj

9. Krudowie 3D (The Croods)

Plakat Krudowie 3DPremiera: 5 kwietnia 2013 (Polska) 30 marca 2013 (świat)

W poszukiwaniu nowego domu, staromodny jaskiniowiec musi przeprowadzić rodzinę przez prehistoryczne ziemie. Olbrzymich rozmiarów flora i fauna są już sporym wyzwaniem, jednak prawdziwe komplikacje pojawią się w chwili, kiedy do rodziny dołączy zatrważająco nowoczesny jaskiniowiec, którego poszukiwanie „jutra” zupełnie nie pasuje do poglądów naszego bohatera hołdującego wczorajszym tradycjom.

czytaj

10. G.I. Joe: Odwet (G.I. Joe: Retaliation)

Plakat G.I. Joe: Odwet 3DPremiera: 12 kwietnia 2013 (Polska) 29 marca 2013 (świat)

Kiedy szpieg wroga, Zartan, doprowadza do zamachów na życie większości członków elitarnej jednostki wojskowej, pozostała przy życiu grupa postanawia wziąć odwet.

11. Park Jurajski 3D (Jurassic Park 3D)

Plakat Park Jurajski 3DPremiera: 26 kwietnia 2013 (Polska) 11 czerwca 1993 (świat)

Naukowcy, posługując się najnowszą techniką i wykorzystując wiedzę na temat DNA, pozyskują autentyczną krew dinozaurów z insektów zatopionych przed milionami lat w bursztynie. Dzięki temu, odtwarzają wiele gatunków dinozaurów, które lokują w gigantycznym parku na wyspie. Kiedy do parku przyjeżdża grupa ludzi, aby zobaczyć prehistoryczne gady, zaczynają się poważne kłopoty.

czytaj

12. Iron Man 3

Plakat Iron Man 3Premiera: 17 maja 2013 (Polska) 16 maja 2013 (świat)

Świat Tony’ego Starka legł w gruzach w skutek podstępnych działań jednego z jego najpotężniejszych wrogów. W poszukiwaniu zemsty Stark wyrusza w podróż, która wystawi na próbę siłę jego charakteru i ducha walki. Przyparty do muru, znów może polegać wyłącznie na swojej pomysłowości i instynkcie.

czytaj

13. Tarzan 3D

Plakat Tarzan 3DPremiera: premiera: 3 października 2013 (Świat)

Podczas katastrofy lotniczej giną rodzice głównego bohatera a on sam trafia do dżungli. Prezes firmy Greystoke Energies, przejmuje miliardowe dziedzictwo po zmarłych rodzicach Tarzana. Tarzan i Jane stają do wspólnej walki z najemnikami wynajętymi przez Greystoke Energies. czytaj

 

14. Wielki Gatsby 3D (The Great Gatsby)

Plakat The Great Gatsby 3DPremiera: 17 maja 2013 (Polska) 9 maja 2013 (świat)

Akcja filmu rozgrywa się w czasach prohibicji i świetności jazzu. Opowiada historię nieszczęśnika, który wdarł się w tragiczny romans z uroczą Daisy. Bohater nie jest jedynym adoratorem kobiety. czytaj

15. Tajemnica zielonego królestwa 3D (Epic)

Plakat Tajemnica zielonego królestwa 3DPremiera: 24 maja 2013 (Polska) 16 maja 2013 (świat)

Animacja opowiada o ukrytej głęboko w lesie krainie, gdzie toczy się bitwa pomiędzy siłami dobra i zła. Pewna nastolatka zostaje tam w magiczny sposób przeniesiona i z pomocą różnorakich postaci musi ocalić zarówno magiczny świat, jak i nasz, ludzki.

czytaj

16. Człowiek ze stali (Man of Steel)

Plakat Man of Steel 3DPremiera: 28 czerwca 2013 (Polska) 13 czerwca 2013 (świat)

Clark Kent/Kal-El jest młodym dwudziestoparoletnim dziennikarzem, który czuje się w otaczającym go środowisku wyalienowany. Przybyły z obcej planety Clark zmaga się z pytaniem – „Dlaczego tu jestem?”. Wartości zostały mu wpojone przez przybranych ziemskich rodziców a Clark wkrótce odkryje, że wspaniałe kosmiczne umiejętności jakie posiada oznaczają dla niego podejmowanie trudnych decyzji. Świat bowiem potrzebuje stabilizacji, a grozi mu wielkie niebezpieczeństwo. Czy zdolności jakie posiada Clark będą użyte by utrzymać pokój czy zostaną ostatecznie wykorzystane przez przeciwników? Clark musi zostać bohaterem znanym jako Superman, nie tylko po to by stać się ostatnią nadzieją ludzkości, ale też by chronić tych, których kocha.

17. Uniwersytet potworny 3D (Monsters University)

Plakat Monsters University 3DPremiera: 5 lipca 2013 (Polska) 20 czerwca 2013 (świat)

Opowieść o okresie, kiedy Mike i Sully uczęszczali na tytułowy Monsters University, czyli uniwersytet dla potworów i zostali najlepszymi przyjaciółmi.

czytaj

18. Pacific Rim

Plakat Pacific Rim 3DPremiera: 12 lipca 2013 (Polska) 11 lipca 2013 (świat)

Film opowiada o pilotach, którzy telepatycznie sterują ogromnymi robotami, walczącymi z atakującymi Ziemię potworami.

czytaj

19. Minionki rozrabiają (Despicable Me 2)

Plakat Despicable Me 2 3DPremiera: 12 lipca 2013 (Polska) 26 czerwca 2013 (świat)

Kontynuacja przygód lubianych przez wszystkich Minionków i Gru, który z najstraszliwszego złoczyńcy na świecie zmienił się w głowę rodziny.

20. Smerfy 2 3D (Smurfs 2)

Plakat Smurfs 2 3DPremiera: 2 sierpnia 2013 (Polska) 31 lipca 2013 (świat)

Gargamel tworzy kilka złych istot, podobnych do Smerfów, z pomocą których chce zdobyć magiczny napój Smerfów. Ale okazuje się, że tylko prawdziwy Smerf może dać mu to czego chce i tylko specjalne zaklęcie, które zna Smerfetka, może przemienić jego twory w prawdziwe Smerfy. Gargamel porywa więc Smerfetke i sprowadza ją do Paryża, gdzie jest podziwiany i uznawany za największego czarnoksiężnika świata. Pozostałe Smerfy muszą powrócić do naszego świata i z pomocą swoich przyjaciół Patricka i Grace Winslow uratować Smerfetkę.

21. Gwiezdne wojny: część II – Atak Klonów 3D (Star Wars: II – Attack of the Clones 3D)

Plakat Star Wars: II – Attack of the Clones 3DPremiera: 20 września 2013 (Polska) 16 maja 2002 (świat)

Dziesięć lat po inwazji na Naboo, Republika staje w obliczu jeszcze większego zagrożenia. Podczas gdy Obi-wan natrafia na ślady spisku, który prowadzi do wojny na niespotykaną skalę, jego uczeń Anakin, zapewniający ochronę senator Padme, musi wybierać pomiędzy lojalności wobec zakonu Jedi, a miłością…

22. Turbo 3D

Plakat Turbo 3DPremiera: 27 września 2013 (Polska) 11 lipca 2013 (świat)

Animacja opowiada o sympatycznym ślimaku, który marzy o tym, by być najszybszym ślimakiem na Ziemi. Jest to jednak dość trudne zadanie.

23. Gwiezdne wojny: część III – Zemsta Sithów 3D (Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith)

Plakat Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith 3D11 października 2013 (Polska) 19 maja 2005 (świat)

Koniec Wojny Klonów miał przynieść wytchnienie Republice, ale nawet mistrzowie Jedi byli w błędzie. Kanclerz Palpatine, gdy poczuł się bezpieczny ogłasza się Imperatorem. Okazuje się że ma on wielką Moc, którą uwodzi Anakina i przynosi zagładę Zakonowi Jedi…

24. Stalingrad

Plakat StalingradPremiera: 8 września 2013 (świat)

Sowieci planują kontratak na wojskach hitlerowskich, zajmujących połowę Stalingradu po drugiej stronie Wołgi. Niewielkiej grupie żołnierzy udaje się jednak przedostać na drugą stronę rzeki. Schronienie znajdują w domu nad brzegiem rzeki, gdzie znajdują dziewczynę, która nie zdążyła uciec przed najeźdźcą.

czytaj

25. Battle of the Year: The Dream Team

Plakat Battle of the Year: The Dream Team 3DPremiera: 13 września 2013 (świat)

Jest to opowieść o amerykańskim tancerzu breakdance, który jedzie do Francji by wziąć udział w mistrzostwach świata Battle of the Year.

26. Thor: Mroczny Świat (Thor: The Dark World)

Plakat Thor: The Dark World 3DPremiera: 8 listopada 2013 (Polska) 6 listopada 2013 (świat)

Thor walczy o przywrócenie porządku w kosmosie… ale starożytna rasa pod wodzą mściwego Malekitha wraca by wciągnąć Wszechświat z powrotem w mrok. W obliczu wroga, któremu nie mogą sprostać nawet Odyn i Asgard, Thor musi wyruszyć na swoją jak dotychczas najbardziej niebezpieczną i osobistą wyprawę, która doprowadzi go do ponownego spotkania z Jane Foster oraz zmusi do poświęcenia wszystkiego by uratować nas.

27. Frozen 3D

Plakat FrozenPremiera: 27 listopada 2013 (świat)

Walt Disney Animation Studios planuje nas zaskoczyć i w tym roku zaprezentwać po Ralf Demolka animację 3D – „Frozen”. Epicka podróż przyjaciół Anny, Kristoffa i renifera Svena po wiecznie zmarźniętym królestwie na ratunek Else, (siostry Anny) więzionej przez złą Królową Śniegu.

28. Hobbit: Samotna Góra (The Hobbit: The Desolation of Smaug)

Plakat The Hobbit: The Desolation of Smaug 3D11 grudnia 2013 (świat)

Druga część opowieści o niebezpiecznej wyprawie podjętej przez krasnoludy, które wyruszają wykraść strzeżone przez smoka złoto. Nadszedł czas, aby Bilbo Baggins wywiązał się ze swej części umowy, którą zawarł z towarzyszami podróży.

29. Cirque du Soleil: Word’s Away 3D

Plakat Cirque du Soleil: Worlds Away 3D20 października 2012 (świat)

Film wykorzystuje elementy spektakli jednego z najsłynniejszych cyrków na świecie, Cirque du Soleil.

czytaj

30. 47 Ronin

Plakat 47 Ronin10 stycznia 2014 (Polska) 18 grudnia 2013 (świat)

Film oparty na na legendarnej historii 47 roninów z początku XVIII wieku. Grupa samurajów przez rok planowała zemstę za śmierć swojego pana na urzędniku sądowym. Winni morderstwa, zgodnie z kodeksem busido, popełnili grupowe seppuku. Do dziś uważani są za bohaterów narodowych, symbol walki o sprawiedliwość nawet za cenę życia.


4 komentarze

 • 01 m 08/22 08:46
  m

  Miniołki to pozycja w sam raz dla dzieci (nawet towarzyszący mi 12latek chichotał bez przerwy). Technologia 3D zdecydowanie sprzyjała podkreśleniu efektów komicznych. Cieszę się, że nie zmarnowano tego narzędzia, bo mam wrażenie, że w innych filmach często jest to niewiele wnoszący dodatek, który wprawdzie nie przeszkadza, ale przykładowo mój wzrok szybko się doń przyzwyczaja i zauważa tylko te najbardziej uwypuklone efekty.

 • 02 thedamarquis 09/04 06:16
  thedamarquis

  Rasowa notka, tak jak i calutka strona… Oby tak dalej!

  😉 Pozdrawiam!

 • 03 Rado 09/15 09:41
  Rado

  A kaj Word War Z, a Kaj Star Treck w Ciemność ?

  • 3D 04/08 13:43
   3D

   No wlasnie zabraklo. A szkoda.
   Przepraszam za brak znakow


Zostaw odpowiedź
Nie zostanie opublikowaneARCHIWUM

Maj 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031