12 Kwi

Piraci! Animacja poklatkowa w 3D.

By veyron

Piraci wzbudzają ciekawość, intrygują, okazują się być fascynującą inspiracją nie tylko dla książkowej fabuły, ale także dla filmowego scenariusza. W najbliższy weekend zobaczymy kolejną piracką historię, w wersji animowanej, wykonanej w klasycznej technice animacji poklatkowej (stop motion), wzbogaconej o efekt 3D.
Czy nowa produkcja twórców Wallace i Gromita, przypadnie do gustu szerszej widowni? Czy rozsmakują się w niej tylko miłośnicy angielskiego humoru oraz plastelinkowych form?

Piraci 3D Online

Połączenie Stop-Motion z 3D

Niestety przy produkcji „Latającej maszyny” – wykonanej w wersji poklatkowej w 3D, żmudne prace naszych polskich animatorów w kooperacji z fachowcami z Indii, Chin, Norwegii oraz Wielkiej Brytanii okazały się fiaskiem. Nie pomogła muzyka Chopina, nie uwzniośliła samej fabuły i nie wywindowała filmu niczym latającej maszyny na najwyższe miejsca wśród kinowych produkcji. Komentarze były wręcz zaskakująco mało pozytywne, co nie zubaża pracy, jaką poświęcił cały zespół. A jaki los czeka najnowszą produkcję Piraci? Wiadomo, że sama praca nad tego typu projektami jest żmudna i czasochłonna, wymaga nie lada wiedzy i umiejętności.

Opis filmu Piraci 3D

Tapeta na komputer z bajki Piraci 3DPiraci to animacja powstała na podstawie książkowej fabuły Gedeona Defoe, który współtworzył scenariusz „Uciekających kurczaków„. Nie trudno odgadnąć rys krytycznych głosów, jakie zaczną nas zaraz dobiegać. Schematyczna fabuła, w której mamy do czynienia z naiwnym i pełnym nierealnych marzeń kapitanem oraz jego niezdarną załogą. Taki styl charakteryzuje zwykle bohaterów morskich przygód. Z premedytacją odziera się ich z resztek pragmatyzmu, kreśląc postacie, które jednak wprawiają nas w dobry humor. Taki jest z góry przyjęty sens i ze względu na zabawę jaką ze sobą niesie, nie warto go zmieniać i umyślnie modyfikować.

Informacje

Gatunek: Animacja,Przygodowy
Premiera:
(w Polsce) 13 kwietnia 2012 (na Świecie) 28 marca 2012
Reżyseria: Peter Lord
Scenariusz: Gideon Defoe
Dystrybucja: Columbia Pictures
Obsada: Kapitan piracki – Hugh Grant (pl. Waldemar Barwiński, Królowa Victoria – Imelda Staunton (pl. Izabella Bukowska), Szkarłatna Liz – Salma Hayek (pl. Monika Węgiel, Charles Darwin – David Tennant (pl. Karol Wróblewski)

Ian Whitlock, Kapitan piracki, Karol Darwin

Stop Motion w liczbach

Technika stop-motion od lat wykorzystywana jest do produkcji klasycznych animacji. Pojedynczo fotografuje się kilkusekundowe ujęcia, które w technice 3D wymagają podwójnego uchwycenia planu, osobno dla lewego i prawego oka. Tak powstały obraz zostaje w kinie odpowiednio przefiltrowany dając rezultat stereoskopii – trójwymiaru. W praktyce proces powstawania animacji jest dużo dłuższy, aniżeli w 2D. Może naszła was właśnie ochota, by zadać pytanie, czy gra jest warta świeczki? Czy proces mozolnej pracy na planie i kręcenie 2 sekund filmu na dzień, podczas gdy jedna sekunda filmu ma 24 klatki, a 3 – minutowe ujęcie to 4 tysiące klatek jest warte ostatecznego rezultatu? Na te pytania znajdziecie subiektywną odpowiedź już w kinie, podczas projekcji Piratów. Warto sobie jednak uświadomić, że standardowa animacja może mieć swój urok, a komputer nie dokona wszystkiego bez cennych rąk artystów.

Kto zostanie Piratem roku? – zwiastun online


Zostaw odpowiedź
Nie zostanie opublikowaneARCHIWUM

Marzec 2019
P W Ś C P S N
« Paź    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031