Technologie 3D

23 Lis

Skanowanie 3D i jego zastosowanie

Autor: noemised

Jak daleko przekraczamy granice techniki, aby ułatwić sobie poczynania naszej wyobraźni? Czy skanowanie laserowe 3D stanie się metodą przyszłości podczas prac geodezyjnych, architektonicznych czy nawet przy montażu filmów? Na te pytanie już dziś można próbować szukać odpowiedzi.

 Skaner laserowy FARO Focus 3D do skanowania 3d w filmie

Czytaj więcej

16 Sie

Tensor Display – rewolucja w 3D?

Autor: veyron | 2 komentarze

2

Światełko w tunelu czyli obraz 3D wyłaniający się z domowego telewizora lub komputera – bez okularów! Czy to w ogóle możliwe aby zapomnieć o okularach i móc się cieszyć efektem technologii 3D? Zacznijmy od tego, że nadchodzi czas domowego kina. Wyobraźmy sobie, że spędzamy piątkowy wieczór w kapciach, bez konieczności opuszczania naszego ciepłego, przytulnego mieszkanka, a efekt oglądanego przez nas filmu jest taki sam, jak w kinie. To jednak jeszcze nie wszystko, ponieważ powoli żegnamy się z koniecznością zakładania niewygodnych okularów, dzięki którym cały efekt. No jest to dosyć niemożliwa do wyobrażenia sytuacja i była taka nawet dla naukowców ze słynnej Politechniki w Massachusetts (MIT), do momentu gdy fikcyjne fantazje nie stały się rzeczywistością.

Czytaj więcej

06 Kwi

Druk 3D i jego możliwości. Przekraczanie granic wyobraźni

Autor: veyron

Prosty i łatwy proces drukowania dokumentów może się stać sztuką i nabrać futurystycznych cech. Co tu dużo mówić! Drukowanie papierowych dokumentów odchodzi do historii. Potrzebujesz dwa takie same przedmioty, dwie identyczne zabawki? Nic prostszego!  Poprzez skaning laserowy zarejestruj oryginał, odczyt wprowadź do komputera, jeśli sobie życzysz nadaj własny kolor poszczególnym elementom i gotowe! Teraz czekaj na efekt, gdy drukarka 3D zakończy proces drukowania otwórz maszynę, sięgnij ręką do wnętrza i wydobądź identyczny duplikat zabawki, której nadałeś żądanych barw. Niezwykłe! Czy to faktycznie prawda, czy może trudne do wyodrębnienia z otaczającej nas realnej rzeczywistości science – fiction?

Przykłady druku 3D wykorzystywanych w różnych dziedzinach życia

Czytaj więcej

22 Mar

Holografia – iPhone & iPad przyszłości.

Autor: veyron | 3 komentarze

3

Nadgryzione jabłko – symbol najwyższej technologii, precyzji, minimalistycznego choć nowoczesnego designu i jak się dziś okazuje także niepohamowanej fantazji, pragnie wkroczyć na rynek z absolutną nowością. Tysiące ludzi na całym świecie z gorączkowym wyczekiwaniem zastanawia się jaki będzie nowy tablet Ipad 3, czy smartfon Iphone 5.  Marka Apple nauczyła nas, że w swoich nowych projektach wykracza poza standardowe ramy cyfrowej technologii, dyktując własne trendy w elektronicznych rozwiązaniach.

iPhone iPad 3D Holografia banner full3d

Czytaj więcej

18 Gru

„Back to the Start” – w lekkiej formie na poważny temat. Druk 3D

Autor: veyron

Krótkometrażowa animacja „Back to the Start„, uznana za jedną z najlepszych reklam roku przez AdWeek, na serwisie You Tube odnotowała już ponad 3 mln wejść i oglądalność jej ciągle rośnie.
Fabuła filmu reklamowego to historia rolnika, który początkowo niewielkie, idylliczne gospodarstwo rodzinne przekształca w wielki zakład przemysłowy (produkcji nienaturalnie tuczonych zwierząt), by potem na nowo „powrócić do źródeł”, na rzecz naturalnych metod hodowlanych.
W filmie usłyszymy cover „The Scientist” Coldplay w wykonaniu legendy muzyki country Willie Nelsona.

Czytaj więcej

16 Wrz

Ultrasonografia 3D

Autor: M.M. | 1 komentarz

1

Zdaniem niektórych – fanaberia rodziców i sposób na wyłudzenie przez prywatnych lekarzy-ginekologów pieniędzy od przewrażliwionych rodziców, według innych – ważne badanie, którego celem jest uzyskanie kompletnej wiedzy na temat rozwoju płodu. Czym właściwie jest ultrasonografia 3D?

Ultrasonograf USG 3D Volusion 730

Czytaj więcej

20 Cze

Autostereoskopowy smartfon LG Optimus 3D w Polsce

Autor: rutterkin

Czerwiec 2011 roku to miesiąc premiery nowego smartfona LG. Jest to znany już model Swift, (gdzie indziej znany pod nazwą Optimus). Tym, co każe zwrócić na niego uwagę, jest fakt wyposażenia go w ekran autostereoskopowy, a więc w możliwość wyświetlania trójwymiarowego obrazu, który oglądać można bez użycia dodatkowych akcesoriów. LG, podejmująca znaczny wysiłek aby wysforować się jako dostawca technologii trójwymiarowych, został więc pionierem udostępniania ich w popularnych urządzeniach typu smartphone właśnie.

LG Optimus z autostereoskopowym wyświetlaczem 3D

Czytaj więcej

14 Maj

Full 3D – Autostereoskopia w natarciu. Screenmedia Expo 2011

Autor: veyron | 1 komentarz

1

Na zbliżających się targach Screenmedia Expo w Londynie, węgierska firma iPont International,
(tak, węgierska, to nie pomyłka) specjalista w dziedzinie technologii 3D zaprezentuje innowacyjny system wizualizacji obrazu, wykorzystujący zjawisko autostereoskopii ("glasses-free"). System miał już swoją premierę m.in. podczas ostatnich targów CES 2011, gdzie prezentowano możliwości konwertera 3D dla telewizorów trójwymiarowych, korzystających z technologii okularów migawkowych.

System konwersji obrazu 3D iPont International na targach CES 2011

Czytaj więcej

28 Sty

Nintendo 3DS – Premiera konsoli 3D

Autor: veyron | 1 komentarz

1

konsola nintendo 3ds

Premiera od dawna zapowiadanego hitu japońskiej firmy Nintendo 3DS (następcy DS) jest już znana. W Europie konsola w sprzedaży detalicznej (250€) będzie dostępna 25 marca, amerykańska premiera nastąpi dwa dni później (249$). Nowa konsola 3D z ekranem autostereoskopowym, tworzącym efekt trójwymiaru bez konieczności zakładania okularów, ma być odpowiedzią na rosnącą w siłę konkurencję gier przenośnych – Apple (iPod Touch i iPhone).

Czytaj więcej

ARCHIWUM

Kwiecień 2019
P W Ś C P S N
« Paź    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930