GRY 3D

05 Paź

Xbox 720 Durango – pomysł na gry w wirtualnym świecie 3D?

Autor: veyron | 5 komentarzy

5

Xbox 720 Durango logoCzyżby gry komputerowe w niedługim czasie miały wyjść z ekranu komputera i wygodnie umościć się między nami, w realnej przestrzeni czterech ścian naszego pokoju? Okazuje się, że projekt, który do niedawna wydawał się być tylko fantastyczną wizją szalonych informatyków i naukowców, już w 2013 roku może stać się rzeczywistością. Jak to zwykle jednak bywa, na początku będzie to zabawa dla najbogatszych amatorów gier komputerowych, lecz z pewnością warta uwagi, ponieważ przysporzy więcej wrażeń niż jakakolwiek dzisiejsza „strzelanka”.

Czytaj więcej

09 Wrz

FarmVille 2 po liftingu w grafice 3D.

Autor: avelin | 3 komentarze

3

Na Facebooku zadebiutowała druga odsłona popularnej gry społecznościowej – FarmVille 2. Trzy lata temu pierwsza część, po sześciu tygodniach osiągnęła 10 milionów graczy dziennie. U szczytu popularności, liczba ta wzrosła do 30 mln graczy, podczas gdy niedawno spadła do „zaledwie” trzech milionów użytkowników dziennie. Jedną z przyczyn spadku popularności upatruje się w rosnącej liczbie posiadaczy smartfonów, na których mnogość ciekawych gier jest atrakcyjniejsza niż ofetra Zynga/Facebook. Nie sposób też pominąć znudzenia i przesytu tematyką gier społecznościowych. Dlatego twórcy zadecydowali, że nadszedł czas, aby odświeżyć „farmerów” i ponownie stać się jednym z najbardziej popularnych gier na Facebooku.

FarmVille 2 - Nowa cukierkowa grafika 3D

Czytaj więcej

20 Cze

Autostereoskopowy smartfon LG Optimus 3D w Polsce

Autor: rutterkin

Czerwiec 2011 roku to miesiąc premiery nowego smartfona LG. Jest to znany już model Swift, (gdzie indziej znany pod nazwą Optimus). Tym, co każe zwrócić na niego uwagę, jest fakt wyposażenia go w ekran autostereoskopowy, a więc w możliwość wyświetlania trójwymiarowego obrazu, który oglądać można bez użycia dodatkowych akcesoriów. LG, podejmująca znaczny wysiłek aby wysforować się jako dostawca technologii trójwymiarowych, został więc pionierem udostępniania ich w popularnych urządzeniach typu smartphone właśnie.

LG Optimus z autostereoskopowym wyświetlaczem 3D

Czytaj więcej

31 Maj

Nintendo 3DS. Piraci spod znaku LEGO

Autor: rutterkin

Marka LEGO jakiś czas temu kojarzyła się wyłącznie z klasyczną, zabawą w układanie plastikowych klocków. LEGO Piraci z Karaibów są kolejną, z niemałego już grona gier, które powstały na bazie "klockowej fascynacji" . Nie każdy musi o tym wiedzieć, ale za sprawą firmy Traveller’s Tales, od długiego już czasu pojawiają się gry sygnowane charakterystycznym logotypem LEGO. Gry oferują możliwość sterowania znanymi w masowej kulturze postaciami, w specjalnie wykreowanym świecie, zbudowanym oczywiście, z klocków lego. Jak dotąd pokazała się seria wydawnictw dotyczących sagi Star Wars, Indiany Jonesa, Harry’ego Pottera, Batmana.

Piraci z Karaibów Nintendo 3D

Czytaj więcej

19 Lut

Gry Rango The World & Rango The Videogame

Autor: topikos

gra rango

Pionierska firma w dziedzinie gier sieciowych Funtactix połączyła swe siły z Paramount Digital Entertainment. Obie firmy zrealizowały razem pierwszą wspólną grę społecznościową online w wersji multiplayer.
Fabuła gry opiera się perypetiach głównego bohatera z animacji Rango 3D, w reżyserii Gore Verbinskiego. Gra Rango The World ukaże się 1 marca, czyli 2 dni wcześniej niż światowa premiera filmowa! Producenci postanowili odwrócić kolejność premier wychodząc z założenia, że gry zbyt późno trafiają na rynek by móc zarobić na popularności filmu. W tym przypadku mają nadzieję, że odpowiednią reklamą w mediach i promocją internetową zarobią miliony dolarów.

Czytaj więcej

28 Sty

Nintendo 3DS – Premiera konsoli 3D

Autor: veyron | 1 komentarz

1

konsola nintendo 3ds

Premiera od dawna zapowiadanego hitu japońskiej firmy Nintendo 3DS (następcy DS) jest już znana. W Europie konsola w sprzedaży detalicznej (250€) będzie dostępna 25 marca, amerykańska premiera nastąpi dwa dni później (249$). Nowa konsola 3D z ekranem autostereoskopowym, tworzącym efekt trójwymiaru bez konieczności zakładania okularów, ma być odpowiedzią na rosnącą w siłę konkurencję gier przenośnych – Apple (iPod Touch i iPhone).

Czytaj więcej

ARCHIWUM

Kwiecień 2019
P W Ś C P S N
« Paź    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930