22 Mar

Holografia – iPhone & iPad przyszłości.

By veyron | 3 komentarze

3

Nadgryzione jabłko – symbol najwyższej technologii, precyzji, minimalistycznego choć nowoczesnego designu i jak się dziś okazuje także niepohamowanej fantazji, pragnie wkroczyć na rynek z absolutną nowością. Tysiące ludzi na całym świecie z gorączkowym wyczekiwaniem zastanawia się jaki będzie nowy tablet Ipad 3, czy smartfon Iphone 5.  Marka Apple nauczyła nas, że w swoich nowych projektach wykracza poza standardowe ramy cyfrowej technologii, dyktując własne trendy w elektronicznych rozwiązaniach.

iPhone iPad 3D Holografia banner full3d

iPad przyszłości – Dajmy się ponieść fantazji

Na kilka miesięcy przed planowaną premierą nowego Ipada 3, w internecie aż huczy od plotek i domysłów. Dzieje się tak szczególnie po zaprezentowaniu filmów umieszczonych w serwisie You Tube przez Aatmę Studio Animation, która stworzyła promocyjny film nowego Ipada, będącego raczej konstrukcją zbudowaną z domysłów i przypuszczeń,  aniżeli prawdą.  Apple skutecznie milczy i jak ma w zwyczaju ogłosi wszystkie szczegóły z chwilą premiery mając świadomość, że ta teatralna i w całości wyreżyserowana przez nich cisza podsyca oczekiwania klientów i odbije się wprost proporcjonalnie na sprzedaży urządzenia.

Nie ukrywajmy, film stworzony przez studio animacji robi wrażenie. Oglądając sugerowane rozwiązania, jakie miałyby się pojawić w nowych urządzeniach trudno jest nam uwierzyć, że już jesteśmy na tak zaawansowanym etapie technologii.  Czy ktoś jednak jest w stanie wątpić możliwości Apple, która od samego początku powstania kreuje trendy i wyprzedza techniczny rozwój o kilka lat?  Kolejnym krokiem rozwoju wydaje się,  że będzie technologia obrazu 3D oraz najnowsze matryce IPS,  cechujące się szerokimi kątami widzenia,  stałością kolorów na całej powierzchni ekranu i wysokim nasyceniem barw i kontrastem obrazu.

Możliwość łączenia kilku Ipadów oraz ich inteligenta interakcja polegająca na automatycznym, samodzielnym i wzajemnym dostosowywaniu się widzianych obrazów, dałaby możliwość panoramicznego oglądania filmów czy grania w zaawansowane gry towarzyskie przy maksymalnym komforcie obsługi – warto pomarzyć.

Holograficzna wizja iPhone

Iphone przyszłości, o którego sugestywne przedstawienie także pokusiło się Aatma Studio Animation byłby wyposażony w tak rewolucyjne rozwiązania, że aż trudne do wyobrażenia.  Opierałby się się na wysuwanej, laserowej klawiaturze usytuowanej na płaskiej powierzchni po której moglibyśmy pisać, korespondować wysyłać pocztę itp.  Holograficzny interfejs pozwalałby na oglądanie wideo oraz zdjęć na wysuwanym, trójwymiarowym obrazie.

Podsumowanie

Czy to wszystko to tylko fantastyczne mrzonki i cyber – fikcja , okaże się za jakiś czas, ale jednego możemy być pewni,  że z chwili na chwilę w galopującym tempie nasze elektroniczne urządzenia wciąż będę przechodzi metamorfozy, o jakich nie śnimy. Śnią o nich za to konstruktorzy i inżynierzy zespołu Apple, być może tylko po to, aby udowodnić, ze cyber – świat nie zna pojęć: niemożliwe i niewykonalne.


3 komentarze

 • 01 Cwirek Supertramp 03/25 22:40
  Cwirek Supertramp

  Dla mnie magia. Pewnie coś z tych powyższych pomysłów zostanie wdrożone do nowego iPhona/iPada. Jak dla mnie są żywcem wyjęte z filmów sciene-fiction, to co kiedyś zarezerwowane do świata Star-Treka będzie w zasięgu ręki w normalnym życiu 🙂 Ciekawe ile takie cacka będą kosztowały? Z 700-800 euro za iPhona raczej na pewno. No cóż, cacka i to nowe, kosztują.

  pozdro!

  • m 05/28 16:20
   m

   „Każda wystarczająco zaawansowana technologia do złudzenia przypomina magię” rzekł A. C. Clarke.
   A my coraz częściej przekonujemy się, że miał rację.

 • 02 High School Diploma 03/26 15:35
  High School Diploma

  Amazing post and very interesting stuff you got here! I definitely learned a lot from reading through some of your earlier posts as well and decided to drop a comment on this one!


Zostaw odpowiedź
Nie zostanie opublikowaneARCHIWUM

Styczeń 2019
P W Ś C P S N
« Paź    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031