25 Maj

El Americano 3D z wykorzystaniem platformy MODO

By topikos

El Americano: The Movie 3D jest pierwszą animacją wyprodukowaną przez Latynosów. A stało się to dzięki współpracy między USA i Meksykiem. Za jej realizację odpowiedzialne są dwa studia filmowe: Olmos Productions i Animex Productions. Edward James Olmos, znany z rewelacyjnego serialu Sci-Fi „Battlestar Galactica”, gdzie wciela się w rolę komandora Wiliama Adamy, jest nie tylko aktorem, ale także producentem i założycielem studia filmowego Olmos Productions, które powstało w 2005 roku, podjął współpracę wraz z reżyserem Ricardo Arnaizem, twórcą Animexu, studia animacji w Puebla w Meksyku.

El Americano The Movie © 2015 ANIMEX tapeta HD 1600x755pxEl Americano The Movie © 2015 ANIMEX – HD 1600x755px

Animacja może pochwalić się bardzo silną obsadą złożoną, zarówno z amerykańskich, jak i meksykańskich aktorów, wśród których można wymienić: Rico Rodrigueza, Edwarda Jamesa Olmosa, komika Cheecha Marina, Kate del Castillo, Paula Rodrigueza, komika Gabriela Iglesiasa, Erika Estradę i Lisę Kurdow, znaną z serialu „Przyjaciele”.

O czym opowiada tytułowe „El Americano”? Akcja tej barwnej animowanej produkcji skupia się na młodej papudze Cuco, która wyrusza w niebezpieczną podroż, aby pomóc swojej swojej rodzinie cyrkowców. Zachwycona swoim ulubieńcem, telewizyjnym superbohaterem, tytułowym „El Americano”, Cuco wyrusza do Hollywood z wielką nadzieją poznania swego idola i poproszenia go o pomoc.

Kilka słów o produkcji El Americano

Na początku animacja miała powstać w 2D. Jakieś trzy lata przed produkcją reżyser Ricardo Arnaiz spotkał się z Andersem Reysem Botello, założycielem Boxel Studio, w celu sprawdzenia (tak z ciekawości), jakby wyglądała jego animacja w CGI, w pełnym 3D od podstaw. Boxel Studio już wtedy mogło pochwalić się szeroką gammą rozwiązań produkcyjnych, więc ich imponujący zbiór prac projektowych, począwszy od fotografii i ilustracji wizualnych zaprojektowanych w 3D, wręcz zachwyciły reżysera „El Americano”. Ponieważ firma Boxel używa MODO, więc nie było to dla nich problemem, by w 2011 roku przejść ze zdjęć do pełnej produkcji animacji w technologii trójwymiarowej.

Czym jest MODO?

Tak w skrócie: aplikacja powstała w 2004 roku jako nowa, ulepszona wersja LightWave 3D. Odpowiedzialna za stworzenie MODO jest The Foundry – firma wytwarzająca oprogramowanie do tworzenia grafiki komputerowej z siedzibą w Londynie. W wersji 701, która powstała w 2013 roku dodano możliwość pisana pluginów w Pythonie. Ostatnią stabilną wersję wydano w kwietniu 2014 roku. MODO jest potężnym narzędziem graficznym, który pozwala artyście projektować, modelować, tworzyć animacje w komfortowych warunkach. Porównując koszty i osiągnięcia z innymi produkcjami tego typu, „El Americano” to 90-minutowy film animowany w pełnym stereo, który stworzono w zaledwie 8 miesięcy. Oczywiście do tego czasu dochodzi jeszcze rejestracja i obróbka głosów aktorów użyczanych bohaterom animacji i inne dodatki związane z postprodukcją.

Animacja miała już swoją premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Morelia w Meksyku 22 października 2013 roku. Data polskiej premiery nie jest jeszcze znana.


Zostaw odpowiedź
Nie zostanie opublikowaneARCHIWUM

Marzec 2019
P W Ś C P S N
« Paź    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031